Bölümümüzü Yeni Kazananlar İçin DuyuruTüm Duyurular
09
AĞU

Öncelikle bölümümüzü kazanan öğrencilerimizi tebrik ederiz. Üniversitemize kaydınızı yine üniversitemiz anasayfasında da bulabileceğiniz kayıt kılavuzunu ve öğrenci rehberini inceleyerek tamamlayabilirsiniz. Gerekli linkleri aşağıda bulabilirsiniz. 

 

2019-YKS Sonucuna Göre Üniversitemiz Programlarına Kayıt Hakkı Kazananların Kayıt İşlemleri için Tıklayınız.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi 2019-2020 Öğrenci Rehberi için Tıklayınız.

 

Buna ek olarak dikkat etmeniz gereken diğer bir konu, İngilizce Öğretmenliği olarak Hazırlık programını kendimizin yürüttüğünü bilmeniz. Bu nedenle gireceğiniz Hazırlık geçme sınavının adı İÖYS (İngilizce Öğretmenliği Yabancıdil Sınavı)'dir. Bu sınavla ilgili duyurularımızı yine bölüm sayfamızdan takip edebilirsiniz (http://yde.yildiz.edu.tr). Üniversitemizin diğer bölümlerini kazanan öğrenciler için yapılan sınavdan farklı tarihte olabilir. Lütfen Akademik Takvimi kontrol ediniz.

 

Akademik Takvimi, hem anasayfadaki ana menü içerisindeki AKADEMİK menüsü altında hem de aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Bu linkte tüm üniversite birimleri için birden fazla takvim bulunmaktadır. Sizler Lisans öğrencisi olduğunuz için lütfen parantez içerisinde "lisans" yazan takvimi kullanınız.

 

http://www.ogi.yildiz.edu.tr/ogi/3

 

Ayrıca kaydınızı yaptıktan sonra bölüm içi duyuru ve yazışmaların yapıldığı Google Grubumuza üye olabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.