27- 28 Temmuz 2020 Yatay Geçiş ve Çift Anadal İÖYS HakkındaTüm Duyurular
25
TEM

Yıldız Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Programına yatay geçiş ve çift anadal geçiş için İÖYS, YTÜ Çevrimiçi Sınav Sistemi üzerinden 27 Temmuz 2020 Pazartesi ve 28 Temmuz 2020 Salı günlerinde toplamda 5 (beş) ayrı oturum olarak yapılacaktır. Çevrimiçi İÖYS'ye ilişkin sürecin adımları, tarihleri ve saatleri aşağıdadır. Aşağıda verilen bilgileri dikkatlice okumanız sınavlar sırasında aksaklık yaşanmaması açısından önemlidir.

 

1) 27 - 28 Temmuz 2020 yatay geçiş ve çift anadal geçiş için yapılacak olan çevrimiçi İÖYS’ye girme hakkı olan öğrencilerin YTÜ Çevrimiçi Sınav Sistemi'ne kayıtları otomatik olarak yapılmıştır.

 

2) Yazılı sınavlar 4 (dört) ayrı oturum şeklinde 27 Temmuz Pazartesi saat 10.00 ve 15.00 arasında, sözlü sınav ise 28 Temmuz Salı günü saat 10.00 ve 10.40 arasında cevaplanabilecektir. İÖYS sınavı; İngilizce Kullanımı, Okuduğunu Anlama, Dinleme, Yazma ve Konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Okuduğunu Anlama, Dinleme ve Yazma sınavlarından önce bilgisayarınızda MS Word (.doc/.docx) uzantılı dosya üretibilen bir Sözcük İşleme programına erişiminiz olduğundan emin olunuz. Dinleme bölümü için kulaklık kullanılması tavsiye edilir. Konuşma sınavı için sizden MP4 ya da MOV gibi sesli görüntü içeren bir dosya yüklemeniz istenecektir, Bu nedenle, ses ve görüntü kaydeden bir aracın yanınızda bulunması gerekmektedir.

Süre bitiminde sistem sınavları otomatik olarak kapatacaktır. Sınav bitiş saatlerinden önce tüm soruları yanıtlamış ve sisteme yüklemiş olmanız gerekmektedir. Sınav sonrasında herhangi bir ek süre verilmeyecektirLütfen her sınav oturumu için size sunulan talimatları dikkatle okuyarak, bunlara uygun adımları izlediğinizden emin olunuz.

27 Temmuz 2020 Pazartesi günü yapılacak olan yazılı sınavın oturumları aşağıda belirtilmiştir. 

1. "Reading" sınavı saat 10.00-10.45

2. "Use of English" sınavı saat 11.00-11.45

3. "Listening" sınavı saat 13.00-14.00

4. "Writing" sınavı saat 14.20-15.00

28 Temmuz 2020 Salı günü yapılacak olan sözlü sınav oturumu aşağıda belirtilmiştir. 

1. "Speaking" sınavı saat 10.00-10.40

 

3) Çevrimiçi İÖYS için YTÜ Çevrimiçi Sınav Sistemi'ne https://onlinekampus2.yildiz.edu.tr/ adresini kullanarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yapabilmek için kullanıcı adınız T.C. Kimlik Numaranızdır, şifreniz başvuru sırasında belirtmiş olduğunuz e-posta adreslerinize yollanacaktır. Lütfen başvuru sırasında belirttiğiniz e-posta adreslerinizi kontrol ediniz

 

4) Sisteme giriş yaptıktan sonra sınavlarınızın başlangıç gün ve saati gelince sınavınızı başlatabilirsiniz. Sınavdan önce mutlaka bu siteyi ziyaret ederek sisteme girip giremediğinizi kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

5) Şifre ile ilgili problemler veya teknik sorunlar için bilgiislem@yildiz.edu.tr adresine  e-posta gönderebilirsiniz. 

 

Hepinize başarılar diliyoruz.